Get Adobe Flash player

You are here

Strona główna

Spowiedź

Sakrament Pokuty i Pojednania w kościele św. Anny w kaplicy spowiedzi:

codziennie: 30 min przed Mszą św.

w pierwsze piątki miesiąca przed Mszmi św.

 

 Zawsze możesz poprosić o spowiedź św., zwsze możesz poprosić o przygotowanie do spowiedzi św. aby była rzeczywistym powrotem do Boga. Najgorsze co możesz zrobić to bać sie i wstydzić spowiedzi - jedno pamiętaj zawsze, cokolwiek wmawia Ci szatan, Bóg kocha Cie bez granic i czeka przy furtce swej Miłości kiedy wreszcie wrócisz...

 

 

 

 Sakrament - widzialny znak niewidzialnej łaski, w którym Bóg wierzącemu człowiekowi ofiaruje łaskę i zbawienie. Człowiek przyjmuje ten dar we wspólnocie Kościoła.

 W Ewangelii pod redakcją św. Jana słyszymy: "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: <<weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane>>" (J 20, 22-23)

 Sakrament Pokuty i Pojednania jednoczy człowieka z Bogiem i Kościołem. Grzech nie jest Twoją indywidualna sprawą, będąc chrześcijaninem przez Chrzest św. właczyłeś się w Mistyczne Ciało Chrystusa - Kościoł, każdy grzech rani Chrystusa, kaleczy i sprawia ból Jezusowi w Jego Mistycznym Ciele. Przez grzech, nawet ten najmniejszy, sprawiasz ból Bogu samemu i każdemu z braci i sióstr będących z Tobą we wspólnocie wiary.

 W sakramencie Pokuty i Pojednania dokonuje sie wspaniałe spotkanie człowieka z Miłosiernym Bogiem, w którym to spotkaniu, człowiek pełen zaufania i szczerości wobec Boga, którego reprezentuje kapłan, potrafi przyzać sie do całego swego życia, do całego siebie, nawet w tym co najbardziej bolesne. Bóg nie jest oceniającym, czy rozliczającym. Bóg jest tym, który czeka na wspaniałą wielkość człowieka, który potrafi przyznać sie w szczerości przed Bogiem do siebie.Wobec człowieka, który powraca do Boga, by znów zacząć święte życie, ów Bóg staje sie bezbronny. Żal za grzechy powoduje, że Bóg przed sprawiedliwością staje sie przede wszystkim Miosierdziem. Jesli żałujesz, Bóg nie jest w stanie Ci nie przebaczyć. Kocha Cię, i zanim uklekniesz przy kratkach konfesjonału, już Cie prowadzi swom milosierny wzrokiem, Miłosiernym Sercem, by z całych sił przytulić Cię do siebie i przebaczyć. Dlaczego? Dlatego, że kocha Cię bez żadych warunków. Kocha Cię dlatego, że jesteś człowiekiem. I powołał Cię tylko dlatego, że Cie ukochał.

 Tak na prawdę w życiu toczymy walkę z szatanem, który za wszelka cenę, chce nas oderwać od Boga. Wmawia nam, że nie potrzebana Ci spowiedź, że nie masz grzechów, że wszyscy tak robią, że dziś jest już inny świat, że powinieneś sie wstydzić, że możesz sam przed Bogiem sie wyspowiadać i nie jest do tego wcale potrzebny kapłan. Jednak proces przebaczenia przebiega tylko na jeden sposób: rachunku sumienia, żalu za grzechy, postanowieniu poprawy, szczerej spowiedzi, zadośćczynieniu Bogu i bliźniemu. Nie daj sie sprzedać szatanowi, który bardzo nisko czeni sobie człowieka i kupuje go za ochłap przyjemności, zza poczucie strachu i wstydu. Za każdym razem po popełnionym grzechu zrob wszystko aby jak najszybciej pojednać sie z Bogiem, jak najszybciej znów być w Jego tj. Bożym świecie. Pojednaj sie nawet jeśli Cię to wiele, bardzo wiele, kosztuje. Pamiętaj o jednym szatan odbiera Ci wstyd i poczucie winy kiedy proponuje grzech, a kiedy chcesz wrócić do Boga natychmiast Ci ten wstyd i poczucie winy odda, tylko nie tyle ile zabrał, ale o wiele więcej - bylebyś tylko nie wrócił w sakramencie Pojednania do Boga. Zobacz jak wiele możesz przegrać, ze strachu, całe życie! I jak wiele możesz zdobyć przez dumny, piekny, szczery powrót do Boga - możesz zdobyć wszsytko całe życie!

 Zatem życzę Ci pieknych powrotów, życze Ci pięknych spowiedzi.